Naujienos

 Grįžti

Pasinaudojusi ES parama „Vilkyškių pieninė“ sėkmingai prisistatė svarbiausiose tarptautinėse parodose

15-02-25

AB „Vilkyškių pieninė“ yra viena moderniausių sūrių gamyklų Lietuvoje, aktyviai plečianti savo gamybą bei investuojanti į naujas technologijas. Įmonė siekia įsitvirtinti tarptautinėse rinkose bei didinti eksportuojamos produkcijos kiekį, plėsti asortimentą bei auginti prekių ženklų žinomumą.

Pasinaudojusi ES struktūrinių fondų parama, bendrovė įgyvendino projektą „AB Vilkyškių pieninė eksporto skatinimas, pristatant produkciją tarptautinėse parodose“, projekto Nr. VP2-2.1-ŪM-04-K-04-070, pagal priemonę VP2-2.1-ŪM-04-K „Naujos galimybės“. Projekto metu AB „Vilkyškių pieninė“ produkcija buvo pristatyta šiose parodose: Anuga 2013, Gulfood 2014, Prodexpo 2014, SIAL 2014 ir Gulfood 2015, Prodexpo 2015

Parodos pasirenkamos dėl savo mąsto ir plačiai apimamo dalyvių bei lankytojų spektro. Tarptautinės parodos yra vienas iš labiausiai tinkamų verslo partnerių paieškos būdų ir plėstis eksporto rinkose sėkmingai be dalyvavimo tarptautinėse parodose, tiesiog neįmanoma. Tarptautinėse parodose per trumpą laiką užmezgami naudingi kontaktai su potencialiais bei įvyksta susitikimimai su jau esamais verslo partneriais iš viso pasaulio. Dalyvavimas parodose yra viena tinkamiausių rinkodaros priemonių siekiant pristatyti produktus naujoms rinkoms.

Visose parodose „Vilkyškių pieninės“ stendas sulaukė itin gausaus lankytojų srauto, buvo išdalinta didelis kiekis reklaminės medžiagos ir, be abejo, vyko nuolatinis aktyvus  bendravimas su  lankytojais, išsamiai pristatant „Vilkyškių pieninę“ bei jos gaminamą produkciją. Parodų metu buvo surinkta daug naudingų naujų kontaktų, užmegzti santykiai su potencialiais klientais, kuriuos plėtojant sėkmingai bus didinamos eksporto apimtys.

Maskvoje vykusioje tarptautinėje maisto pramonės parodoje „ProdExpo 2014“ „Vilkyškių pieninė“ kietasis sūris „Jubiliejinis 1934” buvo apdovanotas aukso medaliu konkurse „Inovatyvus gaminys“ bei laimėjo sidabro medalį „Geriausio produkto 2014“ konkurse.  Šis produktas buvo įvertintas už kokybę, inovatyvias technologijas ir įpakavimą.

Paryžiuje vykusioje tarptautinėje maisto inovacijų parodoje SIAL 2014, svarbiausiame tokio pobūdžio renginyje pasaulyje, bendrovė „Vilkyškių pieninė“ pateko tarp inovatyviausių maisto pramonės atstovų pasaulyje. Konkurso SIAL Innovation profesionali vertinimo komisija iš daugiau kaip 1500 dalyvių išrinko net du „Vilkyškių pieninės“ gaminamus produktus – kefyrą 330 g pakuotėje ir lydytus sūrius. Galimybė eksponuoti savo produktus „SIAL Innovation“ paviljone yra laikoma bene svarbiausia parodos dalimi.

Kefyro inovacija komisijos narius sužavėjo tuo, kad Lietuvos gamintoja sugebėjo modernizuoti tradicinį produktą, išradingai pateikti jį vartotojui originalaus dizaino patogioje pakuotėje. Lydyti sūriai pripažinimą pelnė už skonių paletę bei pakuotės patrauklumą.

Projekto trukmė – nuo 2013  m. lapkričio mėn. 14 d. iki 2015 m. vasario mėn. 24 d.

Projekto vertė – 62 tūkst. eurų, iš jų 60 proc. finansuojama Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.

KONSOLIDUOTŲ IR ATSKIRŲ FINANSINIŲ ATASKAITŲ RINKINYS UŽ 2018 METUS
Konsoliduotų ir atskirų finansinių ataskaitų rinkinys už 2018 metus
KONSOLIDUOTŲ IR
ATSKIRŲ FINANSINIŲ ATASKAITŲ RINKINYS UŽ 2017 METUS
Konsoliduotų finansinių ataskaitų rinkinys už 2017 metus

Investuotojams Print

AB Vilkyškių pieninė – viena moderniausių pieno produktų gamintojų Lietuvoje. Tai specializuota sūrių gamykla šalyje, pagal originalias receptūras gaminanti daugiau kaip 30 skirtingų pavadinimų sūrių, iš kurių net 10 yra gurmaniški. 1993 m. įkurta bendrovė šiuo metu pagal perdirbamą pieno kiekį užima apie 16 proc. šalies rinkos.

Bendrovės veiklos istorijoje yra keletas reikšmingų plėtros ir modernizacijos etapų, lėmusių sėkmę tiek vietinėje, tiek užsienio rinkose:

  • nuolatinės investicijos į technologijas;
  • išskirtinis dėmesys naujovėms;
  • dėmesys žmogiškiesiems ištekliams;
  • griežti kokybės kontrolės standartai.

Iš kitų rinkos dalyvių įmonė išsiskiria efektyviu gamybos organizavimu, lanksčia valdymo struktūra, aukšta gaminių kokybe ir personalo kompetencija. Taip pat didelis bendrovės pranašumas – patikimi tiekėjai, ilgalaikė pardavimų srities partnerystė ir patraukli kainų politika.

Vilkyškių pieninės grupę sudaro keturios įmonės: AB Vilkyškių pieninė, AB „Modest“, AB Kelmės pieninė ir AB Pieno logistika.

AB Vilkyškių pieninė gamina sūrius pagal tradicinius lietuviškus, įvairių kitų pasaulio šalių, taip pat ir originalius savo sukurtus receptus.

AB „Modest“ sritis – mėlynųjų pelėsių sūrio „Memel blue“, mozarrella, rūkyto, lydyto bei  kitų sūrio produktų gamyba.

AB Kelmės pieninė specializacija – įvairūs šviežio pieno produktai: pienas, kefyras, sviestas, varškė, grietinė, varškės užtepėlės, jogurtai, glaistyti varškės sūreliai, maskarponė. Nuo 2018 pradėti gaminti sausi pieno produktai – WPC, permeato, išrūgų bei pieno miltai.

Didelė bendrovės pagaminamos produkcijos dalis eksportuojama. Pajamos iš eksporto šiuo metu sudaro apie 76proc. (iš kurių 55 proc. į Europos Sąjungos šalis, 22 proc. - į kitas šalis) visų bendrovės pardavimo pajamų.

Daug dėmesio skiriama bendrovės valdomiems prekių ženklams stiprinti Lietuvos ir užsienio rinkose, asortimentui gausinti, pasiūlyti rinkai kokybiškų, išskirtinių gaminių – tiek sūrių, tiek šviežio pieno, tiek sausų pieno produktų.