Naujienos

 Grįžti

Paryžiuje – pripažinimas lietuviškiems glaistytiems varškės sūreliams ir jogurtui

12-10-31

Paryžiuje vykusioje tarptautinėje maisto inovacijų parodoje „SIAL 2012“, svarbiausiame tokio pobūdžio renginyje pasaulyje, bendrovė „Vilkyškių pieninė“ pateko tarp inovatyviausių maisto pramonės atstovų pasaulyje. Nauju užsienio rinkoms skirtu prekės ženklu „Vilvi“ renginyje prisistatę lietuviai įvertinti už įvairių skonių glaistytus varškės sūrelius bei agrastų skonio jogurtą.

Du šimtus inovatyviausių parodos gaminių „SIAL 2012“ organizatoriai atrinko įvertinę jų skonį, taip pat patogumą vartoti. Iš viso „SIAL 2012“ dalyvavo daugiau nei 6 tūkstančiai įmonių iš viso pasaulio.

„Tapome vienintele tokio įvertinimo sulaukusia Lietuvos įmone. Džiaugiuosi, nes  pripažinimo šioje parodoje sulaukia tik išties išskirtiniai produktai“, - teigia „Vilkyškių pieninės“ generalinis direktorius Gintaras Bertašius.

Anot G. Bertašiaus, „Vilkyškių pieninės“ sėkmę parodoje lėmė išskirtinė ir vakariečiams ypač neįprasta glaistytų varškės sūrelių bei jogurto skonių gama. Be to, šie gaminiai atspindi naujausias globalias maisto pramonės tendencijas, kuomet dėmesys sutelkiamas į malonumo vartotojui suteikimą.

„Patekimas į „SIAL Innovation“ paviljoną yra ne tik garbingas įvertinimas, bet ir galimybė praplėsti partnerių tinklą“, - teigia jau dabar daugiau nei 60 proc. produkcijos eksportuojančios įmonės vadovas. Šiuo metu „Vilkyškių pieninė“ savo gaminius eksportuoja į dvidešimt šalių.

„SIAL Innovation“ paviljonas laikomas bene svarbiausia parodos dalimi. Šiais metais parodą, organizatorių duomenimis, aplankė apie 150 tūkstančių maisto pramonės atstovų iš dviejų šimtų valstybių.

Pirmoji „SIAL” paroda buvo surengta 1964 metais.

KONSOLIDUOTŲ IR ATSKIRŲ FINANSINIŲ ATASKAITŲ RINKINYS UŽ 2018 METUS
Konsoliduotų ir atskirų finansinių ataskaitų rinkinys už 2018 metus
KONSOLIDUOTŲ IR
ATSKIRŲ FINANSINIŲ ATASKAITŲ RINKINYS UŽ 2017 METUS
Konsoliduotų finansinių ataskaitų rinkinys už 2017 metus

Investuotojams Print

AB Vilkyškių pieninė – viena moderniausių pieno produktų gamintojų Lietuvoje. Tai specializuota sūrių gamykla šalyje, pagal originalias receptūras gaminanti daugiau kaip 30 skirtingų pavadinimų sūrių, iš kurių net 10 yra gurmaniški. 1993 m. įkurta bendrovė šiuo metu pagal perdirbamą pieno kiekį užima apie 16 proc. šalies rinkos.

Bendrovės veiklos istorijoje yra keletas reikšmingų plėtros ir modernizacijos etapų, lėmusių sėkmę tiek vietinėje, tiek užsienio rinkose:

  • nuolatinės investicijos į technologijas;
  • išskirtinis dėmesys naujovėms;
  • dėmesys žmogiškiesiems ištekliams;
  • griežti kokybės kontrolės standartai.

Iš kitų rinkos dalyvių įmonė išsiskiria efektyviu gamybos organizavimu, lanksčia valdymo struktūra, aukšta gaminių kokybe ir personalo kompetencija. Taip pat didelis bendrovės pranašumas – patikimi tiekėjai, ilgalaikė pardavimų srities partnerystė ir patraukli kainų politika.

Vilkyškių pieninės grupę sudaro keturios įmonės: AB Vilkyškių pieninė, AB „Modest“, AB Kelmės pieninė ir AB Pieno logistika.

AB Vilkyškių pieninė gamina sūrius pagal tradicinius lietuviškus, įvairių kitų pasaulio šalių, taip pat ir originalius savo sukurtus receptus.

AB „Modest“ sritis – mėlynųjų pelėsių sūrio „Memel blue“, mozarrella, rūkyto, lydyto bei  kitų sūrio produktų gamyba.

AB Kelmės pieninė specializacija – įvairūs šviežio pieno produktai: pienas, kefyras, sviestas, varškė, grietinė, varškės užtepėlės, jogurtai, glaistyti varškės sūreliai, maskarponė. Nuo 2018 pradėti gaminti sausi pieno produktai – WPC, permeato, išrūgų bei pieno miltai.

Didelė bendrovės pagaminamos produkcijos dalis eksportuojama. Pajamos iš eksporto šiuo metu sudaro apie 76proc. (iš kurių 55 proc. į Europos Sąjungos šalis, 22 proc. - į kitas šalis) visų bendrovės pardavimo pajamų.

Daug dėmesio skiriama bendrovės valdomiems prekių ženklams stiprinti Lietuvos ir užsienio rinkose, asortimentui gausinti, pasiūlyti rinkai kokybiškų, išskirtinių gaminių – tiek sūrių, tiek šviežio pieno, tiek sausų pieno produktų.