Naujienos

 Grįžti

Lietuviškiems pieno produktams – tarptautinis įvertinimas

12-09-25

Šių metų rugsėjo 16–19 dienomis Maskvoje vykusioje 21-ojoje maisto produktų parodoje „WorldFood Moscow 2012“ kompetentinga gurmanų komisija, įvertinusi per 600 gamintojų produktus, AB „Vilkyškių pieninė“ Lietuvoje gaminamą funkcinį jogurtą su obuoliais ir avižomis, neseniai pristatytą ir Lietuvos rinkoje, bei varškės užtepėlę su jūros druska įvertino sidabro medaliais.

„Gauti apdovanojimus iš kompetentingos Rusijos ekspertų komisijos „WorldFood Moscow 2012“ parodos metu – svarbus įvertinimas mūsų pieninei. Tai įrodo, kad einame teisinga linkme ir pristatome naujus produktus, kuriuos vertina mūsų gaminamų pieno produktų vartotojai ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Kasmet tarptautinėse parodose nustebiname išskirtinių skonių ir kokybės šv. pieno produktų naujienomis, ir toks mūsų naujovių įvertinimas – didelė paskata ir toliau gaminti aukštos kokybės, sveikus pieno produktus, atrasti naujus skonius ir kurti pieno produktų vartojimo kultūrą Lietuvoje ir kitose šalyse“,– sakė AB „Vilkyškių pieninė“ generalinis direktorius Gintaras Bertašius.

Funkcinis jogurtas su obuoliais ir avižomis – tai itin skanus ir sveikas, maistingais komponentais praturtintas jogurtas. Jo sudėtyje esantys obuoliai vertinami dėl juose esančios ląstelienos, mineralinių druskų (geležies, mangano, kalio, natrio, kalcio) ir ypač pektinų. Medicininiais tyrimais nustatyta, kad pektinas iš virškinamojo trakto šalina bakterijas ir sunkiuosius metalus, reguliuoja cholesterolio kiekį kraujyje. Avižose taip pat yra naudingų maistinių skaidulų, ląstelienos bei kitų medžiagų, stiprinančių širdį, plaučius, skrandį ir nervų sistemą.

Varškės užtepėlė su jūros druska išsiskiria ne tik puikiu skoniu, bet ir natūralia bei sveika sudėtimi. Užtepėlė gaminama iš aukščiausios kokybės separuotos varškės, be konservantų. Besirūpinantiesiems dailiomis kūno linijomis varškės užtepėlė yra idealus pasirinkimas vietoj sviesto, o jūros druska praturtinta jos sudėtis suteikia žmogaus organizmui reikalingą mikroelementų kiekį.

„WorldFood Moscow“ apdovanojimas yra itin vertinamas Rusijoje. Šiuose apdovanojimuose AB „Vilkyškių pieninė“ gaminiai įvertinami jau ne pirmą kartą – praėjusiais metais aukso medaliu buvo apdovanotas kietasis sūris „Žalgiris“, o bronzos medalis atiteko sūriui su mėlynuoju pelėsiu „Memel Blue“.

Tarptautinė maisto ir gėrimų paroda „WorldFood Moscow“ vyksta nuo 1992 metų ir yra viena didžiausių šios srities maisto parodų Rusijoje ir Rytų Europoje. Šiais metais parodoje apsilankė daugiau nei 26 000 lankytojų iš 50 skirtingų pasaulio šalių, parodoje dalyvavo per 1500 maisto gamintojų iš 70 valstybių, o parodos metu taip pat vyko daugiau nei 20 įvairių konferencijų, apskritųjų stalų diskusijų, užsiėmimų ir prezentacijų. Daugiau informacijos apie tarptautinę maisto ir gėrimų parodą:  http://www.world-food.ru/.

KONSOLIDUOTŲ IR ATSKIRŲ FINANSINIŲ ATASKAITŲ RINKINYS UŽ 2018 METUS
Konsoliduotų ir atskirų finansinių ataskaitų rinkinys už 2018 metus
KONSOLIDUOTŲ IR
ATSKIRŲ FINANSINIŲ ATASKAITŲ RINKINYS UŽ 2017 METUS
Konsoliduotų finansinių ataskaitų rinkinys už 2017 metus

Investuotojams Print

AB Vilkyškių pieninė – viena moderniausių pieno produktų gamintojų Lietuvoje. Tai specializuota sūrių gamykla šalyje, pagal originalias receptūras gaminanti daugiau kaip 30 skirtingų pavadinimų sūrių, iš kurių net 10 yra gurmaniški. 1993 m. įkurta bendrovė šiuo metu pagal perdirbamą pieno kiekį užima apie 16 proc. šalies rinkos.

Bendrovės veiklos istorijoje yra keletas reikšmingų plėtros ir modernizacijos etapų, lėmusių sėkmę tiek vietinėje, tiek užsienio rinkose:

  • nuolatinės investicijos į technologijas;
  • išskirtinis dėmesys naujovėms;
  • dėmesys žmogiškiesiems ištekliams;
  • griežti kokybės kontrolės standartai.

Iš kitų rinkos dalyvių įmonė išsiskiria efektyviu gamybos organizavimu, lanksčia valdymo struktūra, aukšta gaminių kokybe ir personalo kompetencija. Taip pat didelis bendrovės pranašumas – patikimi tiekėjai, ilgalaikė pardavimų srities partnerystė ir patraukli kainų politika.

Vilkyškių pieninės grupę sudaro keturios įmonės: AB Vilkyškių pieninė, AB „Modest“, AB Kelmės pieninė ir AB Pieno logistika.

AB Vilkyškių pieninė gamina sūrius pagal tradicinius lietuviškus, įvairių kitų pasaulio šalių, taip pat ir originalius savo sukurtus receptus.

AB „Modest“ sritis – mėlynųjų pelėsių sūrio „Memel blue“, mozarrella, rūkyto, lydyto bei  kitų sūrio produktų gamyba.

AB Kelmės pieninė specializacija – įvairūs šviežio pieno produktai: pienas, kefyras, sviestas, varškė, grietinė, varškės užtepėlės, jogurtai, glaistyti varškės sūreliai, maskarponė. Nuo 2018 pradėti gaminti sausi pieno produktai – WPC, permeato, išrūgų bei pieno miltai.

Didelė bendrovės pagaminamos produkcijos dalis eksportuojama. Pajamos iš eksporto šiuo metu sudaro apie 76proc. (iš kurių 55 proc. į Europos Sąjungos šalis, 22 proc. - į kitas šalis) visų bendrovės pardavimo pajamų.

Daug dėmesio skiriama bendrovės valdomiems prekių ženklams stiprinti Lietuvos ir užsienio rinkose, asortimentui gausinti, pasiūlyti rinkai kokybiškų, išskirtinių gaminių – tiek sūrių, tiek šviežio pieno, tiek sausų pieno produktų.