Naujienos

 Grįžti

Lietuviški sūriai susilaukė pripažinimo Rusijoje

11-02-15

Lietuviškų sūrių kokybę pripažino rusai – vasario 7–11 dienomis Maskvoje vykusioje didžiausioje Rytų Europos tarptautinėje specializuotoje maisto pramonės, gėrimų ir žaliavų parodoje „Prodexpo 2011“ buvo apdovanoti net trys AB „Vilkyškių pieninė“ gaminami produktai. Sūris „Prūsija“ (Prussia) gavo aukso medalį tarptautiniame konkurse „Geriausias produktas – 2011“, o sūriai „Legenda“ ir „Žalgiris“ buvo apdovanoti konkurse „Rusijos prekybos tinklų pasirinkimas 2011“.

Vasario 8 d. vykusiame „Rusijos prekybos tinklų pasirinkimo 2011“ konkurse produktus degustavę didžiausių Rusijos prekybos tinklų atstovai išrinko jiems labiausiai patikusius gaminius, kurie buvo apdovanoti prekybos forumo „Strateginiai Rusijos prekybos uždaviniai XXI amžiuje“ atstovų įsteigtais diplomais. Vienos svarbiausių Lietuvos eksporto partnerių prekybininkams itin didelį įspūdį paliko du „Vilkyškių pieninės“ sūriai – kietas aitroku skoniu pasižymintis „Žalgiris“ ir kietasis pasterizuotos grietinėlės kvapo bei skonio sūris „Legenda“.

Lietuviški produktai neliko nepastebėti ir išskirtiniame, už uždarų durų vykusiame „Geriausio produkto – 2011“ konkurse. Speciali degustuotojų komisija, įvertinusi konkursui pateiktus gaminius pagal jų juslines charakteristikas, išorės dizainą ir pakuotę, nusprendė aukso medalį skirti AB „Vilkyškių pieninė“ gaminamam „Goudos“ tipo sūriui „Prūsija“ (Prussia).

„Būti pripažintam geriausiu tokioje didelėje rinkoje kaip Rusija – išties svarbus mūsų produktų kokybės įrodymas ir įvertinimas. Šios šalies ekspertų apdovanojimai mums svarbūs dar ir dėl to, kad Rusija sudaro nemažą mūsų bendrovės eksporto dalį, – sakė AB „Vilkyškių pieninė“ generalinis direktorius Gintaras Bertašius.

AB „Vilkyškių pieninė“ į Rusiją savo produkciją eksportuoja jau apie 15 metų. 2010 metais į šią šalį įvežta apie 6,5 tūkstančiai tonų bendrovės produktų už 62,6 mln. litų. Tai sudaro 26 proc. visų AB „Vilkyškių pieninė“ pardavimų.

„Prodexpo“ yra didžiausia kasmetinė specializuota paroda Rusijoje ir Rytų Europoje, atliekanti svarbų vaidmenį plėtojant šalies maisto pramonę. „Prodexpo“ priklauso Pasaulinei parodų industrijos asociacijai (UFI) bei Rusijos parodų ir mugių sąjungai (RUEF), joje reguliariai dalyvauja vidaus ir užsienio maisto pramonės lyderiai, suinteresuoti pristatyti savo prekių ženklus Rusijos rinkai. Šiemet jau aštuonioliktą kartą vykusiame renginyje savo produkciją pristatė daugiau kaip 2000 atstovų iš 55 šalių. Daugiau informacijos apie parodą – oficialiame jos puslapyje internete: http://www.prod-expo.ru/en/.

KONSOLIDUOTŲ IR ATSKIRŲ FINANSINIŲ ATASKAITŲ RINKINYS UŽ 2018 METUS
Konsoliduotų ir atskirų finansinių ataskaitų rinkinys už 2018 metus
KONSOLIDUOTŲ IR
ATSKIRŲ FINANSINIŲ ATASKAITŲ RINKINYS UŽ 2017 METUS
Konsoliduotų finansinių ataskaitų rinkinys už 2017 metus

Investuotojams Print

AB Vilkyškių pieninė – viena moderniausių pieno produktų gamintojų Lietuvoje. Tai specializuota sūrių gamykla šalyje, pagal originalias receptūras gaminanti daugiau kaip 30 skirtingų pavadinimų sūrių, iš kurių net 10 yra gurmaniški. 1993 m. įkurta bendrovė šiuo metu pagal perdirbamą pieno kiekį užima apie 16 proc. šalies rinkos.

Bendrovės veiklos istorijoje yra keletas reikšmingų plėtros ir modernizacijos etapų, lėmusių sėkmę tiek vietinėje, tiek užsienio rinkose:

  • nuolatinės investicijos į technologijas;
  • išskirtinis dėmesys naujovėms;
  • dėmesys žmogiškiesiems ištekliams;
  • griežti kokybės kontrolės standartai.

Iš kitų rinkos dalyvių įmonė išsiskiria efektyviu gamybos organizavimu, lanksčia valdymo struktūra, aukšta gaminių kokybe ir personalo kompetencija. Taip pat didelis bendrovės pranašumas – patikimi tiekėjai, ilgalaikė pardavimų srities partnerystė ir patraukli kainų politika.

Vilkyškių pieninės grupę sudaro keturios įmonės: AB Vilkyškių pieninė, AB „Modest“, AB Kelmės pieninė ir AB Pieno logistika.

AB Vilkyškių pieninė gamina sūrius pagal tradicinius lietuviškus, įvairių kitų pasaulio šalių, taip pat ir originalius savo sukurtus receptus.

AB „Modest“ sritis – mėlynųjų pelėsių sūrio „Memel blue“, mozarrella, rūkyto, lydyto bei  kitų sūrio produktų gamyba.

AB Kelmės pieninė specializacija – įvairūs šviežio pieno produktai: pienas, kefyras, sviestas, varškė, grietinė, varškės užtepėlės, jogurtai, glaistyti varškės sūreliai, maskarponė. Nuo 2018 pradėti gaminti sausi pieno produktai – WPC, permeato, išrūgų bei pieno miltai.

Didelė bendrovės pagaminamos produkcijos dalis eksportuojama. Pajamos iš eksporto šiuo metu sudaro apie 76proc. (iš kurių 55 proc. į Europos Sąjungos šalis, 22 proc. - į kitas šalis) visų bendrovės pardavimo pajamų.

Daug dėmesio skiriama bendrovės valdomiems prekių ženklams stiprinti Lietuvos ir užsienio rinkose, asortimentui gausinti, pasiūlyti rinkai kokybiškų, išskirtinių gaminių – tiek sūrių, tiek šviežio pieno, tiek sausų pieno produktų.