Naujienos

 Grįžti

Lietuviški sūriai – rusų mėgstamiausi

11-09-21

Lietuviški sūriai – vieni geriausių maisto produktų 2011 metais Rusijoje ir Rytų Europoje. Taip nusprendė kompetentinga gurmanų komisija, rugsėjo 17–20 dienomis Maskvoje vykusioje jubiliejinėje, 20-ojoje, maisto parodoje „WorldFood Moskow“, įvertinusi per 1 350 gamintojų produktus.

Tarptautiniame profesionaliame maisto ir gėrimų produktų konkurse „2011 metų produktas“ aukso medaliu buvo apdovanotas AB „Vilkyškių pieninės“ kietasis sūris „Žalgiris“, o sūris su mėlynuoju pelėsiu „Memel Blue“ gavo bronzos medalį. Dėl šių prizų varžėsi gamintojai iš Rusijos, Belgijos, Italijos, Kipro, Lenkijos, Egipto ir net Pietų Korėjos bei Singapūro.

„Šie prestižiniai apdovanojimai, gauti iš tokios didelės rinkos kaip Rusija ekspertų, neeilinis mūsų specializuotos, gurmaniškus sūrius gaminančios pieninės įvertinimas. Tai įrodymas, kad su meile ir kruopštumu gaminami mūsų sūriai įtinka net ir nemažai mačiusiems bei ragavusiems gurmanams“, – sakė AB „Vilkyškių pieninė“ generalinis direktorius Gintaras Bertašius.

Sūris „Žalgiris“ – turtingo aromato bei sodraus vaisių skonio sūris. Jis gaminamas iš aukščiausios kokybės lietuviško Nemuno užliejamose pievose ganomų karvių pieno. Nokimo metu susiformuoja lūžtanti, trapi sūrio struktūra – tai ilgo ir kantraus „Vilkyškių pieninės“ meistrų darbo vaisius, nes „Žalgirio“ brandinimas trunka nuo 0,5 iki 2 metų.

„Memel blue“ – pirmasis, ir kol kas vienintelis, Lietuvoje rankomis gaminamas sūris su mėlynojo pelėsio Penicillium roquefort  kultūra. Jis gaminamas iš kruopščiai atrinkto karvių pieno, be jokių konservantų ar dažiklių, ypatingomis sąlygomis jis nokinamas 6–8 savaites. Mėlynasis šio sūrio pelėsis iš kitų pelėsio rūšių išsiskiria švelniu aromatu ir išties subtiliu skoniu.

„WorldFood Moscow“ apdovanojimas yra itin vertinamas Rusijoje, kuri yra svarbi AB „Vilkyškių pieninės“ eksporto kryptis jau apie 15 metų.

Tarptautinė maisto ir gėrimų paroda „WorldFood Moscow“, šiemet vykusi jau 20-ąjį kartą, organizuojama kiekvienais metais nuo 1992 m. Tai viena didžiausių šios srities maisto parodų Rusijoje ir Rytų Europoje, kasmet pritraukianti daugybę specialistų iš įvairių pasaulio šalių. Praėjusiais metais parodoje 36 000 kv. metrų plote savo produkciją pristatė 1 266 kompanijos, apsilankė 29 990 specialistų. Daugiau informacijos:  http://www.world-food.ru/eng/

KONSOLIDUOTŲ IR ATSKIRŲ FINANSINIŲ ATASKAITŲ RINKINYS UŽ 2018 METUS
Konsoliduotų ir atskirų finansinių ataskaitų rinkinys už 2018 metus
KONSOLIDUOTŲ IR
ATSKIRŲ FINANSINIŲ ATASKAITŲ RINKINYS UŽ 2017 METUS
Konsoliduotų finansinių ataskaitų rinkinys už 2017 metus

Investuotojams Print

AB Vilkyškių pieninė – viena moderniausių pieno produktų gamintojų Lietuvoje. Tai specializuota sūrių gamykla šalyje, pagal originalias receptūras gaminanti daugiau kaip 30 skirtingų pavadinimų sūrių, iš kurių net 10 yra gurmaniški. 1993 m. įkurta bendrovė šiuo metu pagal perdirbamą pieno kiekį užima apie 16 proc. šalies rinkos.

Bendrovės veiklos istorijoje yra keletas reikšmingų plėtros ir modernizacijos etapų, lėmusių sėkmę tiek vietinėje, tiek užsienio rinkose:

  • nuolatinės investicijos į technologijas;
  • išskirtinis dėmesys naujovėms;
  • dėmesys žmogiškiesiems ištekliams;
  • griežti kokybės kontrolės standartai.

Iš kitų rinkos dalyvių įmonė išsiskiria efektyviu gamybos organizavimu, lanksčia valdymo struktūra, aukšta gaminių kokybe ir personalo kompetencija. Taip pat didelis bendrovės pranašumas – patikimi tiekėjai, ilgalaikė pardavimų srities partnerystė ir patraukli kainų politika.

Vilkyškių pieninės grupę sudaro keturios įmonės: AB Vilkyškių pieninė, AB „Modest“, AB Kelmės pieninė ir AB Pieno logistika.

AB Vilkyškių pieninė gamina sūrius pagal tradicinius lietuviškus, įvairių kitų pasaulio šalių, taip pat ir originalius savo sukurtus receptus.

AB „Modest“ sritis – mėlynųjų pelėsių sūrio „Memel blue“, mozarrella, rūkyto, lydyto bei  kitų sūrio produktų gamyba.

AB Kelmės pieninė specializacija – įvairūs šviežio pieno produktai: pienas, kefyras, sviestas, varškė, grietinė, varškės užtepėlės, jogurtai, glaistyti varškės sūreliai, maskarponė. Nuo 2018 pradėti gaminti sausi pieno produktai – WPC, permeato, išrūgų bei pieno miltai.

Didelė bendrovės pagaminamos produkcijos dalis eksportuojama. Pajamos iš eksporto šiuo metu sudaro apie 76proc. (iš kurių 55 proc. į Europos Sąjungos šalis, 22 proc. - į kitas šalis) visų bendrovės pardavimo pajamų.

Daug dėmesio skiriama bendrovės valdomiems prekių ženklams stiprinti Lietuvos ir užsienio rinkose, asortimentui gausinti, pasiūlyti rinkai kokybiškų, išskirtinių gaminių – tiek sūrių, tiek šviežio pieno, tiek sausų pieno produktų.