Naujienos

 Grįžti

Lietuviški sūriai apdovanoti Maskvoje

13-02-21

Maskvoje vykusios tarptautinės maisto pramonės parodos „ProdExpo  2013“ konkursinėje programoje Lietuvos pieno produktų gamintoja „Vilkyškių pieninė“ pelnė du apdovanojimus. Aukso medalį geriausio metų gaminio kategorijoje laimėjo pieninės lydytas sūris „Memel Blue“ su mėlynuoju pelėsiu ir saulėje džiovintais pomidorais.

Inovatyvaus produkto apdovanojimą pelnė bendrovės lydytas sūris „Memel Blue“ su mėlynuoju pelėsiu ir „Bruschetta“ prieskoniais.

„Šis mūsų gaminių tarptautinis įvertinimas dar kartą patvirtina, kad orientacija ir  investicijos į produkto kokybę, jo išskirtinumą, patrauklų pateikimą yra teisinga kryptis. Manau, kad šie Maskvoje pelnyti apdovanojimai atvers mums naujas galimybes milžiniškoje Rusijos rinkoje“, - teigia „Vilkyškių pieninės“ generalinis direktorius Gintaras Bertašius.

Anot G. Bertašiaus, svarbiau nei apdovanojimai yra tai kad, kokybę šiandien renkasi ne tik maisto pramonės profesionalai, bet ir vis daugiau vartotojų tiek pas mus Lietuvoje, tiek kaimyninėse valstybėse, į kurias eksportuojami produktai.

„Prodexpo  2013“ komisija geriausio gaminio konkursinei programai pateiktus maisto produktus vertino pagal jų kokybę, išvaizdą ir įpakavimą.

Renkant inovatyviausius produktus atsižvelgta į gaminio originalumą, konkurencinius pranašumus rinkoje ir gamybos technologijų pažangumą.

Parodoje „Prodexpo  2013“ prisistatė per 2200 maisto pramonės atstovų iš daugiau nei 50 valstybių. Paroda šiais metais surengta dvidešimtą kartą.

KONSOLIDUOTŲ IR ATSKIRŲ FINANSINIŲ ATASKAITŲ RINKINYS UŽ 2018 METUS
Konsoliduotų ir atskirų finansinių ataskaitų rinkinys už 2018 metus
KONSOLIDUOTŲ IR
ATSKIRŲ FINANSINIŲ ATASKAITŲ RINKINYS UŽ 2017 METUS
Konsoliduotų finansinių ataskaitų rinkinys už 2017 metus

Investuotojams Print

AB Vilkyškių pieninė – viena moderniausių pieno produktų gamintojų Lietuvoje. Tai specializuota sūrių gamykla šalyje, pagal originalias receptūras gaminanti daugiau kaip 30 skirtingų pavadinimų sūrių, iš kurių net 10 yra gurmaniški. 1993 m. įkurta bendrovė šiuo metu pagal perdirbamą pieno kiekį užima apie 16 proc. šalies rinkos.

Bendrovės veiklos istorijoje yra keletas reikšmingų plėtros ir modernizacijos etapų, lėmusių sėkmę tiek vietinėje, tiek užsienio rinkose:

  • nuolatinės investicijos į technologijas;
  • išskirtinis dėmesys naujovėms;
  • dėmesys žmogiškiesiems ištekliams;
  • griežti kokybės kontrolės standartai.

Iš kitų rinkos dalyvių įmonė išsiskiria efektyviu gamybos organizavimu, lanksčia valdymo struktūra, aukšta gaminių kokybe ir personalo kompetencija. Taip pat didelis bendrovės pranašumas – patikimi tiekėjai, ilgalaikė pardavimų srities partnerystė ir patraukli kainų politika.

Vilkyškių pieninės grupę sudaro keturios įmonės: AB Vilkyškių pieninė, AB „Modest“, AB Kelmės pieninė ir AB Pieno logistika.

AB Vilkyškių pieninė gamina sūrius pagal tradicinius lietuviškus, įvairių kitų pasaulio šalių, taip pat ir originalius savo sukurtus receptus.

AB „Modest“ sritis – mėlynųjų pelėsių sūrio „Memel blue“, mozarrella, rūkyto, lydyto bei  kitų sūrio produktų gamyba.

AB Kelmės pieninė specializacija – įvairūs šviežio pieno produktai: pienas, kefyras, sviestas, varškė, grietinė, varškės užtepėlės, jogurtai, glaistyti varškės sūreliai, maskarponė. Nuo 2018 pradėti gaminti sausi pieno produktai – WPC, permeato, išrūgų bei pieno miltai.

Didelė bendrovės pagaminamos produkcijos dalis eksportuojama. Pajamos iš eksporto šiuo metu sudaro apie 76proc. (iš kurių 55 proc. į Europos Sąjungos šalis, 22 proc. - į kitas šalis) visų bendrovės pardavimo pajamų.

Daug dėmesio skiriama bendrovės valdomiems prekių ženklams stiprinti Lietuvos ir užsienio rinkose, asortimentui gausinti, pasiūlyti rinkai kokybiškų, išskirtinių gaminių – tiek sūrių, tiek šviežio pieno, tiek sausų pieno produktų.