Kokybė

Siekdama užtikrinti saugius ir kokybiškus sūrių gamybos procesus, Vilkyškių pieninė nuolat investuoja į modernias, aukščiausius Europos Sąjungos higienos reikalavimus atitinkančias technologijas. Gamybos procesų modernizavimas didina bendrovės gamybos efektyvumą, stiprina produktų saugos ir kokybės kontrolę, didina produkcijos konkurencingumą vietos ir tarptautinėse rinkose.

Per 25 veiklos metus sukurta visa reikiama aptarnavimo infrastruktūra (mechaninis cechas, automobilių ūkis, pieno šaldymo įrenginiai, žaliavos supirkimo zona), pakeista arba papildomai nupirkta visa pieninės įranga, pastatyti nauji cechai.

Vilkyškių pieninė savo gaminiams taiko ir populiarų pasaulyje pakavimą apsaugine pakuote, arba MAP (modified atmosphere packaging). Įdiegus šią naujausią Europos Sąjungoje ir Lietuvoje įteisintą šviežio maisto išlaikymo technologiją, vartotoją pasiekia visuomet švieži ir nepriekaištingai atrodantys produktai.

Šiuo metu apie 76 proc. Vilkyškių pieninės gaminių eksportuojama į užsienį: Baltijos, Skandinavijos šalis, JAV,  Kiniją, Didžiąją Britaniją, Airiją, Vokietiją, Italiją, Portugaliją, Čekiją, Lenkiją, Balkanų regiono šalis, NVS šalis. Lietuvoje Vilkyškių pieninė kasmet realizuoja apie 2 tūkst. tonų sūrio.

Pagrindinė žaliava, naudojama AB Vilkyškių pieninės produkcijai gaminti, yra kokybiškas neapdirbtas karvių pienas. Pagrindiniai pieno tiekėjai yra smulkūs ir stambesni ūkininkai, žemės ūkio įmonės.

KONSOLIDUOTŲ IR ATSKIRŲ FINANSINIŲ ATASKAITŲ RINKINYS UŽ 2018 METUS
Konsoliduotų ir atskirų finansinių ataskaitų rinkinys už 2018 metus
KONSOLIDUOTŲ IR
ATSKIRŲ FINANSINIŲ ATASKAITŲ RINKINYS UŽ 2017 METUS
Konsoliduotų finansinių ataskaitų rinkinys už 2017 metus

Investuotojams Print

AB Vilkyškių pieninė – viena moderniausių pieno produktų gamintojų Lietuvoje. Tai specializuota sūrių gamykla šalyje, pagal originalias receptūras gaminanti daugiau kaip 30 skirtingų pavadinimų sūrių, iš kurių net 10 yra gurmaniški. 1993 m. įkurta bendrovė šiuo metu pagal perdirbamą pieno kiekį užima apie 16 proc. šalies rinkos.

Bendrovės veiklos istorijoje yra keletas reikšmingų plėtros ir modernizacijos etapų, lėmusių sėkmę tiek vietinėje, tiek užsienio rinkose:

  • nuolatinės investicijos į technologijas;
  • išskirtinis dėmesys naujovėms;
  • dėmesys žmogiškiesiems ištekliams;
  • griežti kokybės kontrolės standartai.

Iš kitų rinkos dalyvių įmonė išsiskiria efektyviu gamybos organizavimu, lanksčia valdymo struktūra, aukšta gaminių kokybe ir personalo kompetencija. Taip pat didelis bendrovės pranašumas – patikimi tiekėjai, ilgalaikė pardavimų srities partnerystė ir patraukli kainų politika.

Vilkyškių pieninės grupę sudaro keturios įmonės: AB Vilkyškių pieninė, AB „Modest“, AB Kelmės pieninė ir AB Pieno logistika.

AB Vilkyškių pieninė gamina sūrius pagal tradicinius lietuviškus, įvairių kitų pasaulio šalių, taip pat ir originalius savo sukurtus receptus.

AB „Modest“ sritis – mėlynųjų pelėsių sūrio „Memel blue“, mozarrella, rūkyto, lydyto bei  kitų sūrio produktų gamyba.

AB Kelmės pieninė specializacija – įvairūs šviežio pieno produktai: pienas, kefyras, sviestas, varškė, grietinė, varškės užtepėlės, jogurtai, glaistyti varškės sūreliai, maskarponė. Nuo 2018 pradėti gaminti sausi pieno produktai – WPC, permeato, išrūgų bei pieno miltai.

Didelė bendrovės pagaminamos produkcijos dalis eksportuojama. Pajamos iš eksporto šiuo metu sudaro apie 76proc. (iš kurių 55 proc. į Europos Sąjungos šalis, 22 proc. - į kitas šalis) visų bendrovės pardavimo pajamų.

Daug dėmesio skiriama bendrovės valdomiems prekių ženklams stiprinti Lietuvos ir užsienio rinkose, asortimentui gausinti, pasiūlyti rinkai kokybiškų, išskirtinių gaminių – tiek sūrių, tiek šviežio pieno, tiek sausų pieno produktų.