Inovacijos ir projektai

2017 m. balandžio mėn. AB Vilkyškių pieninė pripažinta „Lietuvos metų investuotoja 2016“. Įmonių grupė metų investuotoja pripažinta už investicijas į išrūgų perdirbimo gamyklos projektą Tauragėje ir naujų darbo vietų regione sukūrimą.

2017 m. pabaigoje pradėta bandomųjų partijų gamyba Tauragėje - naujoje išrūgų perdirbimo gamykloje. Per du metus į šį projektą bendrovė investavo apie 28 mln. eurų. Projektas buvo finansuojamas ir ES fondų lėšomis. Naujoji išrūgų gamykla šiuo metu yra moderniausia regione, joje pilnai automatizuotas gamybinis procesas ir pakavimo linija. Gamykloje gaminami sausi pieno produktai, kurių potencialūs pirkėjai yra ES ir Azijos regione.

2016 m. AB Kelmės pieninė pradėjo vykdyti išrūgų perdirbimo gamyklos projektą. Šio projekto įgyvendinimui AB Kelmės pieninė su Nacionaline mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos pasirašė paramos sutartį dėl 4 mln. Eur paramos.

2014-2015 m. AB Vilkyškių pieninėje pradėta eksploatuoti nauja moderni sūrių pjaustymo įranga, leidžianti pjaustyti sūrius riekelėmis ir įsigytos pieno produktų talpos. Šiam projektui buvo skirta ES fondų parama. 2015 metais pasirašyta prijungimo prie dujų skirstymo sistemos sutartis su AB „Lietuvos dujos“. Taip pat pabaigtas gamybinių nuotekų valymo įrenginių modernizavimas, siekiant pagerinti nuotekų išvalymo efektyvumą. AB Kelmės pieninėje rekonstruota kompresorinė. AB „Modest“ rekonstruota katilinė bei pastatytas išrūgų sutirštinimo cechas.

2013 m. investuota į pienovežių plovyklos, garažo, sandėlio, dirbtuvių, inžinerinių tinklų, aikštelių ir privažiavimo pastatą. Taip pat praplėstas išrūgų perdirbimo cechas (investicijos sudarė apie 1.5 mln. Eurų). AB Kelmės pieninėje įdiegta skystų pieno produktų fasavimo linija, leidžianti fasuoti produktus Tetra top pakuotėje. Ši moderni, tausojanti aplinką pakuotė apsaugo produktą nuo aplinkos poveikio - šviesos, oro, kenksmingų mikroorganizmų ir yra patogi vartoti. AB „Modest“ pieninėje atliktą pelėsinio sūrio cecho modernizacija.

2010-2012 m. investuota 0.5 mln. Eur į naują šaldymo – sandėliavimo įrangą, 0.2 mln. Eur į nuotekų valymo ir įrengimų plovimo išplėtimą. Taip pat atliktos investicijos į sūrių pjaustymo ir pakavimo liniją, pradėtas sandėlio valdymo sistemos Equinox diegimo projektas. Sumontuota nauja sūrių gamybos linija (vertė 4.6 mln. Eur), kuri padidino sūrių gamybos pajėgumus 30 procentų, įdiegta pakavimo - plastikoutavimo linija (vertė 2.7 mln. Eur).

2009 m. pasirašyta paramos sutartis su Nacionaline mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos dėl Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonės „Žemės ūkio produktų perdirbimas ir pridėtinės vertės didinimas“ pirmosios veiklos srities „Žemės ūkio produktų perdirbimas ir rinkodara“. Viso investicinio projekto vertė – 9.5 mln. Eur.

2008 m. balandžio mėn. AB Vilkyškių pieninė įsigijo AB Kelmės pieninę ir perėmė nuosavybės teisę į 99.09% įmonės akcijų. Šiuo metu AB Vilkyškių pieninė valdo 100% AB Kelmės pieninės akcijų. Nuo Kelmės pieninės įsigijimo AB Vilkyškių pieninės grupė tapo ne tik sūrių, bet ir šviežių pieno produktų gamintoja.

2007 m. pabaigoje įmonei suteikti ISO 9001 ir ISO 22000 sertifikatai. Abi maisto saugos ir kokybės vadybos sistemos yra integruotos. Šių standartų diegimo tikslas – užtikrinti maisto saugumą ir kokybę visoje gamybos ir tiekimo grandinėje iki pat jo suvartojimo.

2007 m. pradėjo veikti modernus Vilkyškių pieninės išrūgų perdirbimo cechas. Bendra išrūgų perdirbimo cecho vertė – daugiau kaip 2.3 milijonai eurų. Naudota Europos Sąjungos fondų parama. AB „Modest“ atnaujino specializuotų pieno ir jo produktų transportavimo priemonių parką, įdiegė naują „Mozzarela“ sūrių gamybos  pakavimo liniją. Projekto vertė – apie 4 mln. litų, iš jų 1,5 mln. litų yra Europos Sąjungos parama.

2006 m. ženkliai išplėstas Vilkyškių pieninės cechas: įrengti du nauji sūrių gamintuvai, trys naujos presavimo eilės ir buferinė talpa, nauja sūrio technologinių linijų plovimo stotelė. Taip pat automatizuotas sūrių sūdymo cechas, jų pakrovimo ir iškrovimo iš konteinerių procesas. Naudota Europos Sąjungos fondų parama.

Nuo 2006 m. gegužės 17 d. 9 353 000 paprastųjų vardinių Vilkyškių pieninės akcijų kotiruojama Vilniaus vertybinių popierių biržos Einamajame prekybos sąraše. 2006 m. sausį emitentas įsigijo iš viso 80,25 proc. AB „Modest“ akcijų. Pagal 2006 m. sausio 12 d. Konkurencijos tarybos sprendimą Nr. 1S-3 emitentas turi teisę įsigyti iki 100 proc. AB „Modest“ akcijų. Įmonei nuosavybės teise priklauso 99,7 proc. balso teisę suteikiančių AB „Modest“ akcijų.

2003 - 2005 m. įmonėje įdiegta apskaitos ir verslo valdymo sistema Navision. Rekonstruota šaldymo kamera, pastatyti modernūs Olandų įmonės „NewWaterTechnology” nuotekų valymo įrengimai, atitinkantys ES reikalavimus. Atliktos investicijos į sūrių pakavimo ir fasavimo įrenginius, buvo rekonstruota Tauragės cecho katilinė, pakeičiant kuro rūšį.

2001 m. įmonė įsigijo Tauragės cechą iš AB „Pieno žvaigždės” Mažeikių filialo. Nuo 2007 m. į Tauragės cechą perkelta AB „Modest“ buveinė. Pradėtas gaminti sūris su mėlynaisiais pelėsiais.

2000 m. gegužę įmonė gavo eksporto į Europos Sąjungą licenciją.

1999 - 2000 m. investuota apie 3.6 mln Eur, iš kurių: 1.1 mln. Eur į naujų cechų statybą, transportą ir kapitalinį remontą, 2.5 mln. Eur į naujo sūrių gamybos cecho („TetraPakTebel“) projekto įgyvendinimą. Sumontuota nauja, pilnai kompiuterizuota ir automatizuota sūrių gamybos technologinė linija, kurios įdiegimas įmonei suteikė galimybę gaminti vakarietiškus standartus atitinkančius produktus ir eksportuoti juos į Europos Sąjungą.

1997 - 1998 m. į bendrovę investuota 0.8 mln. Eur. Atnaujinta elektros pastotė, sukurtas kompiuterinis tinklas, pastatyta danų BWE firmos katilinė ir olandų gamybos šaldymo kamera, kurioje galima laikyti bei sandėliuoti 400 tonų produkcijos, elektros pastotė. Beveik 0.4 mln. Eur investuota į autotransportą, pastatus, pieno šaldytuvus, gamybos įrengimus, naują sūrių cechą, kitas pagrindines priemones.

1997-1998 m.  pradėta fermentinio „Tilžės“ bei „Goudos“ tipo sūrio gamyba.

1993–1995 m. atstatytas vandens bokštas, katilinė ir separavimo cechas, pradėta separuoti pieną. Pradėjo veikti sūrių cechas, vėliau atidarytas sviesto cechas.

KONSOLIDUOTŲ IR ATSKIRŲ FINANSINIŲ ATASKAITŲ RINKINYS UŽ 2018 METUS
Konsoliduotų ir atskirų finansinių ataskaitų rinkinys už 2018 metus
KONSOLIDUOTŲ IR
ATSKIRŲ FINANSINIŲ ATASKAITŲ RINKINYS UŽ 2017 METUS
Konsoliduotų finansinių ataskaitų rinkinys už 2017 metus

Investuotojams Print

AB Vilkyškių pieninė – viena moderniausių pieno produktų gamintojų Lietuvoje. Tai specializuota sūrių gamykla šalyje, pagal originalias receptūras gaminanti daugiau kaip 30 skirtingų pavadinimų sūrių, iš kurių net 10 yra gurmaniški. 1993 m. įkurta bendrovė šiuo metu pagal perdirbamą pieno kiekį užima apie 16 proc. šalies rinkos.

Bendrovės veiklos istorijoje yra keletas reikšmingų plėtros ir modernizacijos etapų, lėmusių sėkmę tiek vietinėje, tiek užsienio rinkose:

  • nuolatinės investicijos į technologijas;
  • išskirtinis dėmesys naujovėms;
  • dėmesys žmogiškiesiems ištekliams;
  • griežti kokybės kontrolės standartai.

Iš kitų rinkos dalyvių įmonė išsiskiria efektyviu gamybos organizavimu, lanksčia valdymo struktūra, aukšta gaminių kokybe ir personalo kompetencija. Taip pat didelis bendrovės pranašumas – patikimi tiekėjai, ilgalaikė pardavimų srities partnerystė ir patraukli kainų politika.

Vilkyškių pieninės grupę sudaro keturios įmonės: AB Vilkyškių pieninė, AB „Modest“, AB Kelmės pieninė ir AB Pieno logistika.

AB Vilkyškių pieninė gamina sūrius pagal tradicinius lietuviškus, įvairių kitų pasaulio šalių, taip pat ir originalius savo sukurtus receptus.

AB „Modest“ sritis – mėlynųjų pelėsių sūrio „Memel blue“, mozarrella, rūkyto, lydyto bei  kitų sūrio produktų gamyba.

AB Kelmės pieninė specializacija – įvairūs šviežio pieno produktai: pienas, kefyras, sviestas, varškė, grietinė, varškės užtepėlės, jogurtai, glaistyti varškės sūreliai, maskarponė. Nuo 2018 pradėti gaminti sausi pieno produktai – WPC, permeato, išrūgų bei pieno miltai.

Didelė bendrovės pagaminamos produkcijos dalis eksportuojama. Pajamos iš eksporto šiuo metu sudaro apie 76proc. (iš kurių 55 proc. į Europos Sąjungos šalis, 22 proc. - į kitas šalis) visų bendrovės pardavimo pajamų.

Daug dėmesio skiriama bendrovės valdomiems prekių ženklams stiprinti Lietuvos ir užsienio rinkose, asortimentui gausinti, pasiūlyti rinkai kokybiškų, išskirtinių gaminių – tiek sūrių, tiek šviežio pieno, tiek sausų pieno produktų.