Gourmet

 Grįžti

image
image

Kietojo sūrio salotos su kriaušėmis ir granatų sėklomis

 Print

 1. Įkaitinkite orkaitę iki 200˚C
 2. Paruoškite padažą: dubenėlyje sumaišykite balzaminio acto kremą, obuolių actą, druską bei pipirus, kol druska ištirps. Įmaišykite alyvuogių aliejų ir leiskite padažui pastovėti kambario temperatūroje.
 3. Nulupkite kriaušes, perpjaukite pusiau ir išskobkite sėklas.
 4. Dubenėlyje sumaišykite cinamoną, aliejų ir medų bei šiame mišinyje apvoliokite kriaušių puseles.
 5. Dėkite kriaušes į sviestiniu popieriumi išklotą skardą ir kepkite orkaitėje (grilio funkcija), kol apskrus ir gražiai paruduos (apie 25 min.). Kai kriaušės apkeps – išimkite iš orkaitės ir leiskite atvėsti.
 6. Nuplaukite ir nusausinkite salotas. Jei reikia – suplėšykite jas gabalais.
 7. Granatą perpjaukite pusiau ir iškratykite sėklytes: laikykite perpjautą granatą virš dubens perjauta puse žemyn ir stipriai padaužykite jį šaukštu.
 8. Dubenyje pusę granatų sėklų sumaišykite su salotų lapais ir gražgarstėmis.
 9. Į tą patį dubenį įtarkuokite arba suberkite plonomis juostelėmis supjaustytą sūrį.
 10. Imkitės padažo – lėtai pilkite jį į salotų dubenį ir vis pamaišykite, kad salotos gražiai pasidengtų. Taip supilkite visą padažą.
 11. Į lėkštę dėkite keptą kriaušę, salotų salpus, pabarstykite likusiomis granatų sėklomis ant viršaus.
Kietasis sūris "Jubiliejinis 1934"100 g
Gražgarsčių lapai100 g
Salotų lapai100 g
Granatas1 vnt.
Kriaušės4 vnt.
Alyvuogių aliejus4 šaukštai
Cinamonas
Medus1 šaukštelis
Balzaminio acto kremas1 šaukštas
Obuolių actas2 šaukštai
Druska, pipirai
KONSOLIDUOTŲ IR ATSKIRŲ FINANSINIŲ ATASKAITŲ RINKINYS UŽ 2017 METUS
Konsoliduotų ir atskirų finansinių ataskaitų rinkinys už 2017 metus
KONSOLIDUOTŲ FINANSINIŲ
ATASKAITŲ RINKINYS UŽ 2016 METUS
Konsoliduotų finansinių ataskaitų rinkinys už 2016 metus

Investuotojams Print

AB Vilkyškių pieninė – viena moderniausių pieno produktų gamintojų Lietuvoje. Tai vienintelė specializuota sūrių gamykla šalyje, pagal originalias receptūras gaminanti daugiau kaip 30 skirtingų pavadinimų sūrių, iš kurių net 10 yra gurmaniški. 1993 m. įkurta bendrovė šiuo metu valdo apie 18 proc. šalies sūrių rinkos ir apie 12 proc. šviežio pieno produktų rinkos.

Bendrovės veiklos istorijoje yra keletas reikšmingų plėtros ir modernizacijos etapų, lėmusių sėkmę tiek vietinėje, tiek užsienio rinkose:

 • nuolatinės investicijos į technologijas;
 • išskirtinis dėmesys naujovėms;
 • dėmesys žmogiškiesiems ištekliams;
 • griežti kokybės kontrolės standartai.

Iš kitų rinkos dalyvių įmonė išsiskiria efektyviu gamybos organizavimu, lanksčia valdymo struktūra, aukšta gaminių kokybe ir personalo kompetencija. Taip pat didelis bendrovės pranašumas – patikimi tiekėjai, ilgalaikė pardavimų srities partnerystė ir patraukli kainų politika.

Vilkyškių pieninės grupę sudaro keturios įmonės: AB Vilkyškių pieninė, AB „Modest“, AB Kelmės pieninė ir AB Pieno logistika.

AB Vilkyškių pieninė gamina sūrius pagal tradicinius lietuviškus, įvairių kitų pasaulio šalių, taip pat ir originalius savo sukurtus receptus. AB „Modest“ sritis – mėlynųjų pelėsių sūris „Memel blue“, mocarela, kiti sūrio produktai. AB Kelmės pieninė specializacija – įvairūs šviežio pieno produktai: pienas, kefyras, sviestas, varškė, grietinė, varškės užtepėlės, jogurtai, glaistyti varškės sūreliai, maskarponė.

Didelė bendrovės pagaminamos produkcijos dalis eksportuojama į užsienį: Latviją ir Estiją, Skandinavijos šalis, Vokietiją, Izraelį, NVS šalis, Kroatiją, Čekiją, Lenkiją ir kitas šalis. Eksportas sudaro 65 proc. bendrovės pardavimo.

Daug dėmesio skiriama bendrovės valdomiems prekių ženklams stiprinti Lietuvos ir užsienio rinkose, asortimentui gausinti, pasiūlyti rinkai kokybiškų, išskirtinių gaminių – tiek sūrių, tiek šviežio pieno produktų.